NEDEN ÇOCUKLAR BİZE KATILMALI?


Ebeveyn olarak çocuklarınız için en doğru , en faydalı ve en eğlenceli aktiviteyi seçmek güç olabilir. Çeşitli Spor dalları , dans , dövüş sanatları, okul spor takımları, v.b. liste uzayıp gitmekte sizin ve çocuğunuzun da aklı karışmakta. CrossACTION bu noktada sizin en büyük yardımcınız olacaktır çünkü tüm bu seçeneklerin temel hareket prensipleri ve fiziksel disiplin temellerinin hepsini CrossACTION programı içerisinde bulacaksınız.

Çocuğunuzun spor ya da dans tercihine mükemmel bir zemin hazırlayarak aynı zamanda yaşam boyu sağlıklı bir birey olması yolunda ihtiyaç duyacağı fiziksel egzersiz kültürünü, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını da kazandıracaktır.

CrossACTION ile kazanılan 3 temel prensip vardır:

CA Kids, herhangi bir ağırlık, alet yada ekipman kullanmadan temelde vücut ağırlığı ile yapılan hareketler topluluğunu tanırlar. Ekipmana ihtiyaç duymadan, tatilde, parkta, bahçede, evde, yani diledikleri her yerde bu hareketleri özgür ve daha güvenli bir şekilde yapabilirler.

Futboldan, yüzmeye, jimnastikten , kayağa kadar her spor dalı için bir disiplin kazanırlar.Çocukların beyinleri birer sünger gibi yepyeni şeyler öğrenip, daha da gelişmek için durmadan uyarıcılara ihtiyaç duyar. Çocuklukta ne kadar çok uyarıcı ile beyindeki nöronlar aktive edilirse, ilerleyen yaşlarda beyin canlılığını koruyarak, kapasitesini genişletmiş olur.

Çocuklukta spor yapmayıp, ilerleyen yaşlarda yapmaya başlayan bireylere bakıldığında koordinasyon bakımından ortaya farklılıklar çıkmaktadır. Diğer taraftan, çocukluğundan beri sporun içinde olan bireylerin, yeni şeyler öğrenmede ve vücutlarını daha etkili ve verimli kullanmakta daha iyi olduklarını görmekteyiz.

CROSSACTION, diğer sporlar gibi çocukların duygusal-hissi becerilerin geliştirmektedir. Tüm programlarımızda sporcu ruhu, liderlik, takım ruhu, dinleme becerileri, öz disiplin ve tutumları konularında çalışmalar yapılmaktadır. Tüm bu beceriler, ilerleyen hayatlarında çocukların başarılı birer birey olmalarına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak, programlarımıza dahil olan çocuklarda öz-güven seviyesinin daha yüksek olduğunu gözlemlemekteyiz. Fiziksel olarak daha sağlıklı bir hal alıp, yetenekleri arttıkça , çocuklar fiziksel olarak daha aktif olurken , içine kapanıklıkları azalmaktadır. Cross ACTION ile kilo verip fiziksel olarak şekillenen özellikle, ergenlik öncesi ve ergenlik dönemlerindeki çocukların kendi öz saygıları ciddi oranda artmaktadır. Bu durum da sadece ergenlik döneminde değil, bireylerin tüm hayatlarında kendilerine ve çevrelerine daha saygılı ve mutlu bir hayat sürdürmelerine katkıda bulunmaktadır.

Çocukların egzersizi eğlenceli bulmaları çok önemlidir. Eğer çocuklar eğlence ile bağdaştırdıkları , gerek fiziksel gerekse sağlıklarına olan pozitif etkilerini gözle görebildikleri bir aktiviteyi yaparak büyürlerse, yaşamları boyu egzersizi benimsemeleri ve hayatlarının normal bir düzeni olarak görmeleri çok daha kolay olacaktır. Sağlıklı beslenmek çok normal bir durum olarak algılanır. CrossACTION gibi bir programa dahil edilmek , ebeveynleri tarafından kendilerine değer verildiğini ve onların kendilerine sağlıklı yaşam hediye ettikleri duygusunu verecektir.

Ca Kids Programlarının etkileri uzun süreli olup, fiziksel ve düşünsel anlamda her yaştaki çocuklar için mükemmeldir.

Erken çocukluk dönemlerinde, geniş yelpazedeki Ca Kids programları çocukların fiziksel ve nörolojik gelişimlerini desteklemektedir. Ergenlik dönemlerinde, programlar gençlerin güçlenip , kondisyonlarını arttırırken , seçmek istedikleri diğer sporlara da temel oluşturan eğlenceli ve etkili bir yoldur.