Ülkemiz gençliğinin sağlıklı birer birey olarak yetişmesini sağlamak maksadı ile ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığında yeni adımlar atılmaktadır. Bu hedefte ilk adım olarak çocuklarımızın fiziksel aktiviteyi arttırması için egzersizi destekleyici eğitimler verilecektir. Ancak, öncelikli olarak yapılacak olan fiziksel yeterlilik tarama testidir. Bununla ilgili Crossaction olarak bizler bütçeler göz önünde bulundurularak anaokulu, devlet okulları ve diğer okulların kullanımına uygun, teknoloji kullanılarak telefon veya tablet aracılığı ile kolayca ölçüm yapılıp resimlenip her yıl gelişim süreci karşılaştırılıp raporların Microsoft Azure desteği ile güvenilir bir şeklide depolanması sağlanmaktadır.

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren başlaması planlanan “fiziksel aktivite karnesi” için okullarımızın uzmanlarımız tarafından yönlendirilerek bu ölçümleri yapması sağlanmaktadır.

Bu sistemi kullanmak için online olarak üyelik yapmanız yeterli olacaktır. Kullanım ile ilgili tanıtım videolarımız size kolay bir şekilde destek olacaktır.