Ülkemiz gençliğinin sağlık birer birey olarak yetişmesini sağlamak maksadı ile ülkemizde Milli Eğitim bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor bakanlığı ortaklığında yeni adımlar atılmaktadır. Bu hedefte ilk adım olarak çocuklarımızın fiziksel aktiviteyi arttırması için egzersizi destekleyici eğitimler verilecektir. Ancak öncelikli yapılacak olan fiziksel yeterlilik tarama testidir. Bununla ilgili Crossaction olarak bizler anaokulu dahil tüm okullar ve spor klüpleri (Fenerbahçe, Beşiktaş, İstanbul belediye spor, DSİ…. Gibi) fitness merkezleri (… club, …fitness centre,….fight club) kısaca spor branşlarının olduğu tüm alanlarda kullanıma uygun, teknoloji kullanılarak telefon veya tablet aracılığı ile kolayca ölçüm yapılıp resimlenip uzman fizyoterapist tarafından değerlendirilip gerekli görülmesi halindedoktora yönlendirme yapılmakta olup raporların Microsoft Azure desteği ile güvenilir bir şeklide depolanması sağlanmaktadır.

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren başlaması planlanan “fiziksel aktivite karnesi” için okullarımızın uzmanlarımız tarafından yönlendirilerek bu ölçümleri yapması sağlanmaktadır.

Bu sistemi kullanmak için online olarak üyelik yapmanız yeterli olacaktır. Kullanım ile ilgili tanıtım videolarımız size kolay bir şekilde destek olacaktır.