CROSSACTION ÇOCUKLARINI FARKLI KILAN NEDİR?


CROSSACTION KIDS egzersizleri sürekli değişen, çeşitlenen ,işlevsel hareketlerden oluştuğu için her seviyeden her katılımcıya uygun olarak uyarlanabilmektedir. Her bir antrenmanda , kıyaslamadan ziyade bireysel çaba neticesinde ortaya çıkan başarı yine bireysel bir ödül olarak çocuğa geri dönmektedir. Çocuklar, küçük çaplı, sadece yaptıkları spora özgü çaba ve mücadelenin çok ötesinde hayat için mücadele etmeyi öğrenmektedirler.

Hatasız - Doğruluk
80%
Çeviklik-Kıvraklık
75%
Denge
90%
Koordinasyon
70%
Direnç
83%
Kalp ve Akciğer Sağlamlığı
75%
Esneklik
90%
Güç
80%
Hız
100%
Dayanıklılık
92%


BİZİ EŞSİZ KILAN ÖZELLİKLER


1. RAHATLIK - CA Kids Merkezleri çocukların tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Aynı zamanda çalışma alanın dışındaki bölüm ebeveynlere ayrılmış olduğundan, dileyen velilerimiz çocuklarının eğlence ve spor dolu anlarını büyük bir keyifle bu alandan izleyebilirler.

2. PROFESYONEL EĞİTMEN EKİBİ - CROSSACTION KIDS olarak güvenlik düzeyini maksimuma çıkarmak adına tüm eğitmenlerimiz 2 günlük bir eğitim programından geçmektedirler. Ayrıca, bu hizmet içi eğitim programına dahil olabilmek için eğitmenlerin “CrossACTION Level One Trainer Certificate” belgesine de sahip olmaları gerekmektedir. Bu sayede, eğitmenlerimiz sadece CrossACTION KIDS hakkında değil, CrossACTION KIDS Kids programı hakkında da geniş bir bilgiye sahip olup, bu programın çocuklarda nasıl uygulanacağı hakkında bilgi sahibi olurlar. CROSSACTION KIDS olarak , kaliteli yaşam için kaliteli ve doğru hareket sloganıyla hareket ederek her yaş grubundan çocuğun fiziksel durumlarını dikkate alarak en uygun hareketi en uygun biçimde sunmaktayız

3. KAPSAMLI FİZİKSEL GELİŞİM - Tüm egzersiz programlarında olduğu gibi, bütün programlarımız ısınma ve esneme hareketleri ile başlar. Devamında, vücut kontrol becerilerini içeren ( motor hafıza, uzaysal farkındalık, sıçrama ve yere basma,denge,v.b) egzersizler ile yürüme, koşma, sıçrama, atlama,v.b. lokomotif becerileri destekleyen hareketler ve yakalama, zıplatma, topa vurma , el-göz koordinasyonunu destekleyen egzersizleri tüm programlarımızda esas alarak bütünsel bir gelişim hedeflemekteyiz. Tüm bu aktif egzersizlerin sonunda, derslerimiz soğuma ve çocuk yogası ile sona ermektedir.

4. SAĞLIKLI YAŞAM VE BESLENME EĞİTİMİ - Çocuklarımıza sağlıklı atıştırmalıkları seçmeyi öğretiyoruz. CrossACTION çocukları sadece dengeli ve sağlıklı bir beslenme programının önemini öğrenmekle kalmayıp, gıda gruplarını, suyun önemini, temizlik, düzenli ve yeterli bir dinlenme ve uykunun önemini benimseyerek, kötü ve yetersiz beslenmenin ve hareketsiz yaşam biçiminin risklerini de öğrenmektedirler.

5. EĞLENCELİ VE GÜVENLİ EKİPMANLAR - CA Kids merkezlerinde kullanılan farklı ekipmanlar- Hula Hooplar , Koniler, renkli minderler, marakaslar, sünger toplar, köpük aletler dersleri daha eğlenceli bir hale getirirken yaşa uygun olarak seçilen ekipmanlar ile çocuklarımızın güvenliği üst noktada tutulmaktadır.

6. AİLE İŞBİRLİĞİ - Ev ortamında da egzersiz ve sağlıklı yaşam davranışlarının devam etmesi için ailelerin katkısının ne denli önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle, aileler ile çocukların gelişimleri düzenli olarak paylaşılmakta ve bu konuda evdeki rutinde de devamlılık desteği istenmektedir. Buna ek olarak, tüm aileler diledikleri zaman derslerimizi gözlemleyebilmektedirler.